French Press


Připravte si doma svou výběrovou kávu kvalitně pomocí jednoduchého French Pressu.


Historie French Pressu

Určit datum vzniku původního modelu french pressu, nazývaného v té době též cafeolette, plongeur nebo také cafetiére piston, není snadné. Již v roce 1806 navrhl americký excentrik Benjamin Thompson první verzi svého francouzského kávovaru ...

Více »»

Návod k přípravě

Připravili jsme pro vás několik jednoduchých postupů, jak si kávu na French Pressu připravit co možná nejkvalitněji. Za použití čerstvě upražené výběrové kávy tak docílíte mnohem lepšího výsledku, než na který jste zvyklí z většiny kaváren.

Kde lze French Press koupit?

V našem elektronickém obchodu najdete vysoce kvalitní French Press od americké firmy Frieling. Určitě také navštivte naše kavárny, kde lze kávu z French Pressu ochutnat a samotný přístroj i zakoupit.

E-shop


Úvod

Co budeme potřebovat?

Priprava French Press
Krok 1

Připravte si kávu, horkou vodu a French Press

příprava french press
Krok 2

Propláchněte FP, nasypte kávu, zalijte a nechte louhovat

French Pressy Frieling Ultimo jsou vyrobeny z nerezové oceli. Je proto důležité je nejdříve propláchnout vroucí vodou a zahřát tak na provozní teplotu.

French Press vyžaduje poměrně hrubší namletí než např. filtrovaná káva nebo espresso. Snažte se vždy zvolit hrubost tak, aby výsledný nápoj nebyl prašný (příliš jemné mletí), ale zároveň aby byly všechny chutě vyvážené.

Nikdy nezalévejte kávu vroucí vodou. Po varu nechte vodu alespoň půl minuty odstát. Tak zaručíte, aby teplota klesla na požadovaných 93-94°C. Osvědčilo se nám používat nepatrně vyšší teplotu u světlě pražených káv a nižší u těch pražených tmavěji.

Krok 3

4 minuty a dost!

příprava french press
Rady na závěr

Rady na závěr

Vždy se nechte řídit hlavně vaší chutí. Pokud vám káva přijde příliš hořká, zkuste ji přístě namlít o trochu hruběji a zvyšte poměr kávy/vody. Pokud má káva v šálku nevýrazné tělo a je příliš "tenká", zkuste opačný postup. Důležité je být v přípravě konzistentní. Pokuste se dodržovat stejnou dobu extrakce, teplotu vody atd. French Press je vhodný k přípravě i těch nejdražších káv právě díky své možnosti kontrolovat všechny faktory ovlivňující výslednou chuť. Po každém umytí skleněnou nádobu a filtr propláchněte čistou vodou. Vyhněte se mytí jakýchkoliv věcí na přípravu kávy v myčce na nádobí.

Pokud vám i při použití kvalitních čerstvě upražených jednodruhových káv přijde chuť nezajímavá a nudná, vyzkoušejte změnit svůj zdroj pitné vody za kupovanou balenou. Kvalita vody je při přípravě kávy velmi často podceňována, přitom šálek kávy je z více než 98% voda.

Kam dál?

Kam dál?

Video


Chcete poznat další alternativní metody přípravy kávy doma?


 • Aeropress

  Aeropress

 • French Press

  French Press

 • Vacuum Pot

  Vacuum Pot

 • Chemex

  Chemex

 • Clever

  Clever

 • Hario V60

  Hario V60


Zajímá vás dobrá káva? Navštivte naše webové stránky www.doubleshot.cz

facebooktwitterflickrvimeoemail
nakupujte na eshopu